Transport to jedna z gałęzi polskiej gospodarki, która nie boi się spowolnienia

Mamy kryzys czy nie? Wielu ludzi zadaje sobie to pytanie. Ceny idą w górę, ale w większości branż wzrastają też zarobki. W zasadzie jest jak zwykle – firmom w których są pieniądze jest coraz lepiej, branżom biednym – coraz gorzej. Z obiegu wypadają niewielkie przedsiębiorstwa, które nie mają jeszcze wyrobionej pozycji i stałych kontrahentów – zabijają je wszelkie opłaty i wzrastające koszty utrzymania.

Transport ma się dobrze

załadunek chłodni

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją jednak gałęzie gospodarki, które mają się nieźle nawet w kryzysie. Są to między innymi transport i spedycja (transport lądowy). Naturalnie, czasami dochodzi do tego, że już nie ma niczego do transportowania i gospodarka popada w ruinę, lecz do takiego stanu naszemu państwu jeszcze bardzo daleko. Nie ma więc powodu do paniki. Póki są środki na jako takie życie, ludzie zawsze będą kupować produkty spożywcze, ubrania i inne dobra. A wszystko to wymaga transportu. Zwykle dzieje się tak, że dla przedsiębiorstwa bardziej opłaca się wyprowadzanie transportu do zewnętrznej firmy, niż tworzenie departamentu transportowego wewnątrz własnego przedsiębiorstwa.

Dobra firma transportowa to skarb. Kiedy taką znajdziemy zostańmy przy niej. Możemy zawrzeć umowę na długotrwałą współpracę. Gdy jesteśmy stałym klientem możemy liczyć zazwyczaj na jakiś upust, może nawet współpracę z wybranymi przez nas kierowcami itp. Dla firm transportowych tego rodzaju długie partnerstwo to też świetne wyjście. Ciągła współpraca zapewnia swego rodzaju stabilizację. Z jednej strony firma transportowa ma zapewnione stałe zarobki, z drugiej – klient pewny transport, kiedy będzie potrzebny.

Gdzie szukać dobrej firmy?

Żurawie w porcie

Źródło: http://sxc.hu/

Dobrze jest poszukać solidnej i sprawdzonej firmy. Gdy mamy przyjaciół, którzy pracują lub współpracowali z przedsiębiorstwami spedycyjnymi, warto zapytać ich o radę. Spedycja i transport to specyficzne dziedziny, warto wobec tego dobrze dokonać wyboru. Naturalnie, nawet podpisanie stałego kontraktu o kooperacji nie zwalnia nas ze sprawdzania jakości usług. Powinniśmy sprawdzać co jakiś czas, czy aby nasz towar transportowany jest w odpowiednich warunkach, w terminie i bez żadnych problemów. Takie działanie to również motywacja dla firmy transportowej, by utrzymywać najwyższy poziom usług.