Chcesz robić wrażenie fachowca? Zadbaj o kilka podstawowych kwestii związanych z prezencją!

Jeżeli prowadzisz działalność polegającą przykładowo na świadczeniu jakichś usług innym osobom, na pewno dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, jak niezwykle istotne jest pierwsze wrażenie jakie robisz na swoich potencjalnych klientach.

Dzisiaj podpowiadamy, jak na pierwszy rzut oka robić wrażenie fachowca, którego niemal każdy z chęcią zatrudni – wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne!
Wizytówki to podstawa
imprezy

Autor: Keith Williamson
Źródło: http://www.flickr.com

W wypadku takiej pracy jak Twoja, niewątpliwie powinieneś zadbać o to, żeby dysponować własnymi wizytówkami i praktycznie przy każdej możliwej okazji wręczać je potencjalnym klientom. Oczywiście na początek musisz w to nieco zainwestować, jednak rekomendujemy zlecenie przygotowania wzoru wizytówek fachowcowi – to bez wątpienia poprawi sprawiane przez Ciebie wrażenie. Wizytówki klasyczne lub bardziej ekstrawaganckie – niezależnie od tego, na co ostatecznie się zdecydujesz, powinny być zaprojektowane naprawdę fachowo – poznaj na stronie. Jeśli w grę wchodzi tego typu wizytówka tłumacz, lektor lub korepetytor bez wątpliwości powinni je mieć.
Dobry wygląd
Jeśli chcesz sprawiać wrażenie fachowca, bez wątpliwości musisz także tak wyglądać – sprawdzona wizytówka tłumacz. Oczywiście wiele zależy od rodzaju wykonywanego przez Ciebie zawodu, jednakże zazwyczaj zalecamy nie przesadzać z ekstrawaganckim strojem. Jeśli będziesz wyglądać schludnie, zdecydowanie zaskarbisz sobie wdzięczność większej ilości klientów niż w przypadku kiedy będziesz mieć przykładowo różowe włosy lub tatuaże w widocznych miejscach.

Na dodatek zadbaj także o ogólną prezencję – jeśli nie wiesz, jak zapanować nad nerwami lub jakich sztuczek perswazyjnych używać, niezłym pomysłem bez wątpienia będzie zapisanie się na jakiś kurs.