Outsourcing usług księgowych

Jakiś czas temu księgowa w firmie była niezastąpiona. Aktualnie nierzadko firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do realizowania usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, porad prawnych czy obsługi kadr i płac pozwala w szczególności oszczędzić pieniądze firmy.

praca

Autor: KIANO
Źródło: KIANO
Różne typy przedsiębiorstw inaczej traktują outsourcing. Dla niedużych firm utrzymanie dedykowanego pracownika i przeprowadzenie dla niego najważniejszych szkoleń wiąże się z większymi kosztami niż zlecenie obsługi stanowiska firmie zewnętrznej. Zakres pracy w małej firmie też z reguły nie wymaga osoby na pełnym etacie. Więcej na
Duże instytucje traktują outsourcing jako formę inwestycji z, której profity będzie można zobaczyć w ciągu paru lat. Małe koszty powstają w konsekwencji mniejszych opłat w stosunku z utrzymaniem własnego działu jak i z bardziej niezawodnej pracy firmy specjalistycznej. Na przykład badanie sprawozdań finansowych jest trudnym zadaniem a błędnie wykonane ma poważne skutki finansowe i czasochłonne.
Czytaj też

Decydując się na przekazywanie niektórych działań przedsiębiorstwo może poświęcić całą swoją energię kluczowej działalności, ludzie z firmy zewnętrznej utrzymują na ogół wyższy poziom usług (np. audyt finansowy jest z reguły bardziej obiektywny niż w wykonaniu naszej firmy, pracownicy firmy zewnętrznej mają obowiązek stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych), przerzuca się ryzyko związane ze skutkami uchybień naszych pracowników. Poza wymienionymi zaletami trudno pominąć wady. Utrudniony przepływ wiadomości, mniejsze poczucie bycia odpowiedzialnym za losy naszej firmy, zaangażowanie zależne od ceny usługi to tylko niektóre z nich.

Trudno przeoczyć wszystkie powody, dla których outsourcing stał się tak popularny na zachodzie i coraz częściej wykorzystywany jest w polskich firmach. Warto więc przeanalizować wszystkie za i przeciw i wybrać najlepszą opcję dla swojej firmy. Autor

Autor: