Twoje przedsiębiorstwo nie daje przychodów? Co robić?

Masz swą firmę oraz chcesz, ażeby była ona najlepsza na rynku, mimo to ciągle coś ci nie wychodzi? Problem może leżeć w strukturze wewnętrznej twojego przedsiębiorstwa, niewprawionej kadrze zarządzającej czy też marnowaniu czasu na przykład na spotkania biznesowe.

oszczędności

Autor: Brian Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com
Z badań wynika, że blisko 27% firm posiada niewłaściwie przygotowaną kadrę kierowniczą. To odbija się najpierw na pracobiorcach, jacy tracą motywację do pracy oraz częściej ją rzucają. Taki team nie jest też zorientowany w strategicznych celach przedsiębiorstwa. Aż co czwarta badana firma stwierdziła, iż ma kłopoty z zespołową pracą. Poza tym przedsiębiorcy jako istotne bariery wzrostu wyszczególnili nienależyte zarządzanie czasem pracy bądź marnowanie go na tak zwane gaszenie pożarów jak też spotkania firmowe.
Polskie firmy nie są wystarczająco rozwinięte. Jest to czasami skutek złej kultury organizacyjnej. W rezultacie firma odnotowuje jedynie podwyższenie przychodów, natomiast nie zysków. Firmy współzawodniczą niższymi cenami a także zwiększają skalę swej działalności, jednak z drugiej strony cały czas zmagają się z zastojem struktury nadzorowania oraz wypaleniem pracobiorców. Szukanie prostych rozwiązań a także bieg za zwiększaniem liczby klientów często nie przekładają się na efektywność prowadzonego biznesu. Przedsiębiorstwa powinny zmieniać swą organizacyjną strukturę. Pracobiorcy muszą być świadomi aktualnej sytuacji w firmie a także prowadzonych przez nie działań, żeby mogli czynnie uczestniczyć w rozwoju firmy.

Zmiana myślenia pracowników, ich integracja z firmą i doinformowanie spowodują, że cele organizacji będą realizowane efektywniej. Jeśli kłopoty przedsiębiorstwa są faktycznie poważne, należy znaleźć kancelarię prawną dla której likwidacja spółek jest tematem świetnie znanym.