Aktualnie istnieją różne metody na rozliczenie pit-a: możemy zastosować gotowy program pit

wypełnić deklarację z pomocą urzędnika czy też skorzystać z pomocy biura rachunkowego
Z początkiem nowego roku czekają na nas standardowe obowiązki, do jakich zaliczamy chociażby rozliczenie PIT.

Desktop

Autor: Rick KT
Źródło: http://www.flickr.com
Jedni z nas mają w tym zakresie już odpowiednią wprawę i są w stanie podliczyć wszystko samodzielnie, dla innych prawidłowe rozliczenie dokumentu pozostaje wciąż problematyczne, zwłaszcza, jeżeli muszą wypełniać pit 28 czy inny, z którym do tej pory nie mieli do czynienia.
Niezależnie od tego, czy mamy wiedzę jak uzupełnić tego typu dokument, pomocny będzie oczywiście program pit, który można kupić lub znaleźć w internecie całkiem za darmo. Jeżeli chcemy rozliczyć pit elektronicznie najkorzystniej zrobić to korzystając bezpośrednio ze strony rządowej. Na stronach urzędów skarbowych umieszczony jest link z pomocą którego możemy uzupełnić deklarację bez wychodzenia z domu. Takie rozliczanie z urzędem jest naprawdę wygodną alternatywą względem obowiązku osobistej wizyty w instytucji, dlatego warto z tej opcji skorzystać.
Oczywiście jeśli nie jesteśmy w stanie wypełnić deklaracji korzystając z gotowego programu do rozliczeń, zawsze pozostaje nam również opcja skorzystania z usług profesjonalnego biura rachunkowego, jakie uzupełni za nas deklarację po wcześniejszym dostarczeniu kompletu dokumentów. Jest to wygodna opcja zwłaszcza dla tych z nas, którzy muszą rozliczyć więcej niż jeden pit z tytułu posiadania wielu źródeł dochodu.

Należy pamiętać, żeby dostarczyć wszystkie dokumenty do rozliczenia, w przeciwnym wypadku konieczne będzie w którymś momencie dokonanie korekty i poniesienie z tego powodu niepotrzebnych kosztów.