W którym miejscu wymieniać nasze pieniądze

Sezon urlopowy w pełni. Jedni z nas właśnie rozpakowują walizki, inni tak długo wyczekiwany urlop mają wciąż przed sobą. Jeżeli marzą nam się egzotyczne wyjazdy, należy zastanowić się w którym miejscu wymienić złotówki na walutę kraju, do którego się udajemy. W przypadku dokonania niewłaściwego wyboru, koszty wymiany większej ilości gotówki mogą być bowiem całkiem pokaźne.

tablica z kursami walut

Autor: Gidzy
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup mniejszych ilości gotówki nie powinien stanowić problemu, ponieważ nawet przy założeniu, że wymiana nastąpi po zawyżonym kursie, różnica będzie nieduża. Co innego jednak, jeśli mamy zamiar zakupić kilkaset euro – na takiej operacji, przeprowadzonej w przypadkowo wybranym miejscu, możemy ponieść sporą stratę.

2 euro

Autor: Nicholas Frisardi
Źródło: http://www.flickr.com

Chyba, że dokonamy wymiany w kantorze… Zaletą wymiany pieniędzy w kantorze walutowym jest to, iż w dużej placówce, poza powszechnie znanymi walutami takimi jak, jak euro czy dolary, kupimy również waluty z najdalszych zakątków świata. Jeśli ktoś z nas wybierał się kiedyś do Indonezji czy Tajlandii, i poszukiwał tajskich bahtów czy rupii indonezyjskich, wie że jednak nie jest tak łatwo znaleźć punkt, w którym je dostaniemy. Ma się rozumieć, że wyjeżdżając po świecie możemy przecież zabrać ze sobą wspomniane euro lub dolary i wymienić je na miejscu na wymaganą walutę – wskazane jest jednak zawsze mieć ze sobą przynajmniej niewielką ilość lokalnej gotówki, tak aby mieć pieniądze np. na przejazd z lotniska do hotelu. Co prawda walutę jesteśmy w stanie wymienić chwilę po wylądowaniu na lotnisku, lecz lokalne kantory z pewnością przedstawią zaniżone kursy popularnych walut niż lokalne jak .

Ponadto, znalezienie kantoru oferującego dobry kurs interesującej nas waluty może być bardzo czasochłonne i uciążliwe. Wskazane jest dlatego, przed wypoczynkiem – w kraju, pomyśleć o wymianie waluty. Poszukując kantoru, chcąc zapoznać się z kursem, warto zajrzeć do internetu, wpisując w wyszukiwarce frazę: kursy walut kantor Wrocław.

Kiedy mimo wszystko wybierzemy opcję wymiany gotówki za granicą, powinniśmy wiedzieć, iż przy wymianie większej ilości środków w kantorze istnieje możliwość negocjowania kursu.