Łatwe założenie własnej dzałalności

Ktokolwiek, kto postanawia zajmować się sprzedażą towarów, lub usług przez dłuższy okres, w sposób fachowy i zorganizowany, powinien założyć aktywność gospodarczą. Aktywnością gospodarczą może być wyprzedawanie publikacji przez internet, wykonywanie remontów mieszkań, prowadzenie gabinetu lekarskiego, a nawet prowadzenie kramu chwilowego.

W tych wypadkach zarejestrowanie działalności to obowiązek. Działalność gospodarczą można założyć online z zastosowaniem bankowości internetowej, profilu zaufanego, lub podpisu elektronicznego.
Założenie firmy nie jest kłopotliwe, ale powinno się dokonać parę działań, odwiedzać parę miejsc i to w dobranej kolejności. Rozpoczynamy od wypełnienia blankietu CEIDG. Rejestracja do rejestrów jest równocześnie prośbą o nadanie numeru REGON, nadanie, albo wskazanie numeru NIP i dobór postaci opodatkowania, także zgłoszeniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym formularzu zawiadamia się także jakiekolwiek zmiany z obrębu przekazywanych wiadomości. W blankiecie powinno się przekazać gatunek czynionej aktywności według wykazu PDK.
bezpłatny

Autor: Peter Cartledge
Źródło: http://www.flickr.com
założenie firmy

Autor: Maryanne
Źródło: http://www.flickr.com
W formularzu CEIDG należy określić, kto będzie prowadził dokumentację skarbową przedsiębiorstwa. Jeżeli nie wiemy jeszcze w chwili wypełniania wniosku, z jakim biurem księgowym będziemy współpracować, to wybieramy alternatywę samodzielnego prowadzenia dokumentacji, a później nasz wpis aktualizujemy.

Jeżeli czyniona działalność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem dochodów, to uzupełniamy druk ZUA. Z kolei druk ZZA składa się w sytuacji, kiedy jesteśmy jednocześnie zatrudnieni na umowę o pracę, w której zarabiamy powyżej minimalnej gaży krajowej.