Na co często przekazujemy swój jeden procent podatku? Jakie mamy organizacje?

Wypełniając jak każdego roku rozliczenie podatku, dobrze jest pomyśleć o dobrowolnym przekazaniu 1 procenta z naszego podatku na szczytny cel. Są organizacje, jakie zrobią dobry użytek z tych pieniędzy.

Jakim osobom można pomóc?
dług

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Warto sprawdzić listę Organizacji Pożytku Publicznego, jaka jest całkiem pokaźna. Choćby z tego powodu zdecydować się w ogóle nie jest łatwo. Sporo osób przeznacza 1 procent cierpiącym, chorym dzieciom oraz dorosłym. Istnieje wiele fundacji, w ramach jakich można też pomóc bardzo konkretnej osobie. Zazwyczaj wtedy trzeba bardziej uściślić jakiemu podopiecznemu chcemy przekazać środki. Pomagać również możemy ludziom starszym, czy cierpiącym biedę, które także potrzebują pomocy finansowej.
jeden procent

Autor: Wolfgang Stief
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo osób chce polepszyć los zwierząt, dlatego też jeden procent z rozliczenia, planują zapisać fundacjom, jakie zwierzętami się zajmują. Na spisie tego typu miejsc znajdują się schroniska, jakie potrzebują sporych kwot pieniędzy, ażeby móc w normalny sposób funkcjonować i zapewnić swoim podopiecznym jak najlepsze warunki.

Wspierać można również naukę jak i różnego rodzaju projekty, w ramach jakich dane organizacje funkcjonują. W tym wypadku najczęściej wygląda to tak, że szukamy zagadnienia bliskiego naszemu sercu, jak kultura, astronomia, medycyna, czy wiele innych.

Jest ich naprawdę sporo, dlatego z łatwością można odszukać to, co jest dla nas istotne. To tylko niektóre z przykładów, natomiast są one dosyć popularne wśród osób składających PIT .