Crowdfunding – nowoczesny sposób na zebranie funduszy

W dzisiejszych czasach na całym świecie rośnie zaciekawienie ciekawym zjawiskiem, którym jest tzw. finansowanie społecznościowe. Co więcej, nie jest to jedynie ciekawość – przekłada się ona bowiem na wysoce wymierne sumy, za pomocą których da się osiągnąć swoje cele. Na czym polega fenomen crowdfundingu? Czynników wpływających na jego popularność jest wiele, aczkolwiek da się wyróżnić parę owych najmocniej znaczących. Na pewno natomiast jest to doskonały pomysł na wypromowanie własnej działalności jak również zebranie odpowiedniej ilości środków na swój niepowtarzalny projekt, o ile jest on wykonany sensownie.

przemowa o crowdfundingu

Autor: Kennisland
Źródło: http://www.flickr.com
Mnóstwo ludzi jest w stanie się poszczycić dużymi osiągnięciami na tym polu – do tego stopnia, iż po crowdfunding sięgają choćby bardzo znane ludzie ze świata kultury masowej , a także kina.

50 złotych

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com

Crowdfunding stał się popularny przede wszystkim dzięki powszechnemu dostępowi do sieci, a również tzw. portalom społecznościowym, dzięki jakim spotykane się stało utrzymywanie kontaktów ze znaczną ilością innych osób. Internet sprawił, iż – w przypadku trudności w odnalezieniu pojedynczego sponsora – zebranie pieniędzy od potencjalnych konsumentów stało się wysoce prawdziwą możliwością. Ponieważ w dwudziestym pierwszym wieku wysoce pożądane są niebanalne pomysły, takie są przede wszystkim wspierane. Współcześnie jest obecnych wiele stron ułatwiających finansowanie przez społeczeństwo nie jedynie zagranicznych, ale także lokalnych – w kraju crowdfunding także staje się powszechny jak również już teraz jest obecnych mnóstwo projektów, jakie mogłyby nie stać się zrealizowane bez pomocy możliwych fanów.

Za pomocą crowdfundingu można otrzymać fundusze na bardzo różne okoliczności. Możliwe jest chociażby wydanie filmu, wykonanie ciekawego projektu artystycznego, uzyskanie dofinansowania dla danej działalności gospodarczej, zbudowanie wynalazków, zrobienie zabawnego gadżetu i wiele, wiele innych. Sporo wtedy zależy od inwencji, lecz nie wyłącznie – do popularnych zabiegów należą pewne sposoby marketingu. Pokazanie swojego projektu fotografiami bądź filmikami to podstawa, ponieważ przyciągają one uwagę; należy również wyróżnić się inteligencją i biegłością językową. Zdaniem wielu, zdecydowanie warto wynagrodzić szczodrość fanów małymi upominkami lub usługami związanymi z celem, na który są zbierane środki. Bardzo przyczynia się to do popularyzacji pomysłu.

Możliwości jest wysoce dużo , a także na pewno każdy odnajdzie coś doskonałego dla siebie – należy prześledzić udane projekty, by rozważyć, na czym polegał ich sukces. Doskonałym pomysłem okazuje się w większości wypadków uprzednie zapoznanie się z opinią internautów. W ten sposób da się pozyskać cenne informacje o takim zjawisku jak crowdfunding.