Także nie preferujesz załatwiać „papierkowych” spraw? Zajmij się nimi online

Coraz więcej czynności wykonujemy w Internecie. Załatwiamy tak coraz więcej spraw, w jakiś sposób nasze życie konkretnie się tam przeniosło. Jest to z jednej strony trochę dziwaczne, ponieważ przestajemy w dużym stopniu utrzymywać ze sobą kontakt w realu, lecz z drugiej strony jest to bardzo wygodne.

Laptop i filiżanka kawy na stole

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

Nie jesteśmy zmuszeni wielu spraw załatwiać biegając po mieście, tracąc na to czas i a ponadto nerwy. Wiele spraw można z łatwością zorganizować siedząc przed komputerem, również właśnie tego typu spraw, jakich nie lubimy przecież załatwiać, przykładowo rozliczanie pit 37.

Pit 37 jest znany prawie wszystkim. Spośród 21 milionów podatników, to właśnie ten druk jest najbardziej rozpoznawalny, jest najczęściej wypełnianą deklaracja podatkową (odnośnik do strony). Jednak, chociaż wypełniamy ją każdego roku to dość często jesteśmy zaskoczeni tą samą wątpliwością – jak to trzeba wypełnić? Niestety, nawet małe błędy przy wypełnianiu to kolejna wizyta w Urzędzie Skarbowym, a co dopiero, jak ktoś wypełnia taki druk po raz pierwszy? Wtedy trudności mogą być jeszcze większe. Całe szczęście jest rozwiązanie, jakie będzie dużą pomocą zarówno dla ludzi czynnych zawodowo, które nie jeden raz wypełniały pit, jak i dla tych, co robią to pierwszy raz.

Wypełnienie pit 37 jest bardzo proste (sprawdź sam pit 37 przez Internet). Znajduje się tam czytelna instrukcja, jaka pomaga krok po kroku

Dokumenty na stole

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

wypełnić deklarację podatkową. Z pit 37 będą korzystać pracujący na etacie, lecz również inni pracownicy, zatrudnieni na umowę zlecenie i umowę o dzieło, pit 37 mogą też składać małżonkowie i osoby samotne wychowujące dzieci. Korzystnie wiedzieć, że te możliwości gwarantują wyższy zwrot podatku.

Jak widzimy to naprawdę duże ułatwienie, dla każdej osoby, która ceni sobie czas. Możemy taki zaoszczędzony czas przeznaczyć na coś dla nas ważnego, dla swojego hobby czy dla rodziny. To jest właśnie najbardziej poważna zaleta internetu, że choć „zabija” trochę nasze więzi ze znajomymi, to jednocześnie daje coś w zamian. Na pewno z takiej możliwości najbardziej zadowoleni będą młodzi ludzie, dla których takie rozwiązania są w sumie czymś normalnym, również w innych dziedzinach. Będą zachwalać to też jednak osoby, które nie czują się do końca pewnie korzystając z internetu, ale w takiej okoliczności na pewno docenią tę zaletę.