Jak powinno się rozliczyć pit 37? Co dobrze jest wiedzieć na ten temat?

Jak każdego roku, trzeba złożyć deklarację podatkową. To konieczność dla każdej z osób, która była przez poprzedni rok zatrudniona. Są różne deklaracje podatku, każdą wypełnia się w trochę inny sposób. Poniżej będzie mowa o pit 37.

praca przy podatkach online

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Rozliczenie pit 37 jest najpopularniejsze, składa się je w typowych sytuacjach, kiedy osoba zatrudniona, zleceniobiorca, emeryt, albo rencista chce rozliczyć to podstawowe źródło przychodu. Deklaracja ta dotyczy przychodów opodatkowanych zgodnie ze skalą podatkową, to znaczy na dzień dzisiejszy jest to 18% i 32%. Jeśli otrzymujemy tylko przychody zwolnione z podatku, nie musimy składać w ogóle deklaracji, nie musimy wykazywać także przychodów, jakie zwolnione są z podatku – ulgi podatkowe.

podatki

Źródło: pixabay.com

Jeżeli otrzymujemy Innego rodzaju przychody niż opodatkowane zgodnie ze skalą, to musimy wybrać innego rodzaju deklarację. Dla wszystkich osób, które mogą mieć z tym problem pomóc mogą takie rzeczy jak rozliczenie pit 2017 przez internet, ponieważ w tym miejscu wszystko jest czytelnie pokazane, dlatego też nie można się pomylić. Jeśli chodzi o ten temat, to musimy też wiedzieć, iż jeśli uzyskujemy poza przychodami opodatkowanymi inne przychody, to złożymy dwie różne deklaracje, taką jak pit 37 albo pit 28 – informacje o picie 37 na pitax.pl.

Warto również wiedzieć, w jaki sposób się trzeba rozliczyć z małżonkiem, czy pit 37 jest dobry do tego przypadku? Jeżeli nasz partner ma działalność, jaka jest opodatkowana według skali, to nie rozliczymy się razem na pit 37 przez nasz stosunek pracy. Wspólne rozliczenie za pomocą pit 37, to w takim wypadku błąd, ponieważ obowiązuje w tej sytuacji pit 36. Wiedzmy, że możemy sobie oszczędzić tych dywagacji, gdy użyjemy pit za 2017 online.