Z jakiego powodu bezpłatne dodawanie propozycji zatrudnienia to czasem niecodzienna okazja dla zainteresowanych?

Aktualnie dużo informacji możemy szybko oraz bez problemu wyszukać w internecie. Może to dotyczyć przykładowo zatrudnienia. Jednak nigdy nie jest to stuprocentowo bezpłatne.

bezpłatne dodawanie ofert pracy

Autor: E-volunteering Good Network Foundation
Źródło: http://www.flickr.com
Przecież tak my musieliśmy kiedyś zakupić notebook czy dostęp do sieci, jak i z drugiej strony również posiadacz każdej strony płacił za stworzenie portalu np. ogłoszeniowego oraz (w późniejszym czasie) za jego reklamę.
gotówka

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com

To dla właściciela takiego typu portalu to była lokata kapitału, czyli ktoś musiał początkowo wydać pewne pieniądze, żeby móc później czerpać korzyści. To dlatego też istnieje możliwość płatnego dodania anonsów promowanych oraz normalnych, ale jedynie do wytyczonych działów. Mogłyby zostać nimi anonse motoryzacyjne albo te odnoszące się do szukania członków personelu. Istnieją jednak portale, jakie oferują bezpłatne dodawanie ofert pracy i takimi należałoby się zaciekawić, ponieważ często są to nowoczesne, lecz dosyć nowe portale, które poszukują nowych użytkowników. Jest to zatem prawdziwa okazja, ponieważ można by założyć, że w takiej sytuacji korzystają wszystkie strony.
meble sosnowe

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com
Serwis ma nowych użytkowników, zatem popularność (mało kosztowna promocja). Firma dodająca anons, ponieważ mogłaby to wykonać bezpłatnie. Trzecią stroną jest osoba poszukująca zatrudnienia – tutaj natomiast możliwych zysków nie ma już potrzeby objaśniać.

Warto jednak podkreślić, że takie bezpłatne dodawanie ofert pracy wielokrotnie posiada charakter promocyjny, zatem jeśli planujemy umieszczać w internecie tego rodzaju anonse, powinniśmy rozglądać się za tego typu okazjami..