Zarządzaj budżetem rodzinnym i spełniaj ambicje

Projektując fundusz domowy, prognozujemy, na co rozdysponujemy pieniądze i na bieżąco możemy zweryfikować, czy stać nas na dany wydatek.
Zaczynamy, wtedy wnikliwie sprawdzać swoje finanse.

mieszkania

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Należy wiedzieć, że domowy fundusz, to grupowe wydatki całej rodziny, a nie jedynie wasze indywidualne.
finanse

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest prosto zaprojektować perfekcyjny budżet, ale na pewno opłaca się próbować, bo gdy uda wam się poczynić jeden ruch do tego, żeby opanować wasze finanse, to na dłuższą metę, będziemy mieć z tego zyski.
Najpierw, należy rozpisać dochody, z minionego miesiąca, a później zaprojektować listę wydatków stałych, czyli ile spędziliśmy nas czynsz i rachunki. Potem zastanowić się jaką kwotę wydaliśmy na odżywianie się, a ile było na teatr. Obok listy wydatków stałych musimy również posiadać zestawienie wydatków jednorazowych. Podsumowując musimy pomyśleć jakie mieliśmy ostatnio niespodziewane koszta. Następnie obliczoną sumę należy wpasować na listę wydatków stałych, ponieważ co miesiąc coś nas może zaskoczyć. A kiedy uda wam się kwotę przeznaczoną na sporadyczne wydatki zaoszczędzić, to mamy szansę ją ulokować na potencjalną lokatę. Dzięki kapitałowi przyuczamy się realistycznego spojrzenia oraz odpowiedzialności i mamy szansę zbudować strategie oszczędzania.

Pamiętaj zatem, że kiedy weryfikujesz finanse domowe, to wtedy zyskujesz wprawę w kierowaniu twoim kapitałem. A stopniowo, dzięki doświadczeniu stać cię na więcej.
zatem, nie stój i zrób pierwszy krok do urzeczywistnienia marzeń.